BES Dünyada örnek gösterilen yapılanması ve katılımcılara sağladığı nihai faydayla rüştünü ispatlayan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) emekli sayısı 11 bini aştı.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 10 yılı aşkın sürede Türkiye’de bireysel tasarrufların en önemli toplanma noktası haline gelerek, hem çok iyi kurgulanmış yapısı hem de katılımcılara sağladığı son fayda anlamında rüştünü ispat etti.

Ülkemizde kamu sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı özellikte üçüncü basamakta konumlandırılan sistemin biriktirme fazı dünyada da örnek gösterilecek derecede iyi yapılandırıldı. Sistemin biriktirme evresinin sonucunda emeklilik hakkı kazanan katılımcıların birikimlerini düzenli gelire dönüştürmeleri hali hazırda ‘’Emeklilik Gelir Planları’’ ve “Emeklilik İradı” ürünleri ile sağlanabiliyor.

Devamını Oku

Yeni düzenleme sonrasında trafik kurallarına riayet eden ve bugüne kadar hiç hasar kaydı bulunmayan binlerce sürücü için artık yeni bir dönem başladı.

Örneğin trafik sigortasında uygulanmakta olan en yüksek hasarsızlık indirimi oranı yüzde 20 ile sınırlandırılmıştı. Ancak aynı müşteri tarifelerin şirketlerce serbestçe belirlendiği kasko da hasarsızlık indirimi yüzde 60’a kadar ulaşıyordu. Dolayısıyla, yıllarca sistemde yer alan ve hiç hasar yapmamış kişilere, değişiklik sonrasında yüzde 20’den daha yüksek hasarsızlık indirimi uygulanabilecek ve bu segmentte yer alan sigortalılar poliçelerine daha düşük prim ödeyecekler…”

Devamını Oku

Hangi sigorta ya da acente ile çalışırsanız çalışın, sigortaya ihtiyacınız olduğunda işleri en hızlı şekilde çözümleyebilmek için sigorta yaptırırken bazı noktalara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. İşte bunlardan bir kaçı:

Sigorta sözleşmeleri, sigorta ettirenin/sigortalının beyan esasına beyanına göre düzenlenmektedir. Sigorta ettiren/sigortalı, poliçenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde teminatları içermesi için sigorta şirketine tam ve doğru bildirimde bulunmalıdır.

Devamını Oku